۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور
English
صفحه اصلی
1397/07/15 بازاريابي محصولات يكي از عمده ترين مشكلات كشاورزان است
بازاريابي محصولات يكي از عمده ترين مشكلات كشاورزان است
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان خوسف محمد شفيعي عصر پنجشنبه در نشست ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي شهرستان خوسف گفت: بعد از شهرستان شدن خوسف تحولاتي كه شايسته اين شهرستان تازه تاسيس باشد، انجام نشده و هنوز بيش از 90 درصد چارت اداري دستگاه هاي اجرايي ابلاغ نشده است.
وي بيان كرد: با توجه به تكميل نبودن كادر اداري دستگاه هاي اجرايي شهرستان خوسف پاسخگويي به استعلامات مراجعين، به ادارات كل استان ارجاع داده مي شود كه اين موضوع مشكلات زيادي براي مردم به وجود آورده است.
فرماندار خوسف گفت: نرخ پراكندگي جمعيت در استان خراسان جنوبي 5.1 نفر در كيلومتر مربع است و اين نرخ در شهرستان خوسف 1.7 مي باشد و با توجه به اينكه اعتبارات توزيعي براساس جمعيت است با اين پراكندگي و ادامه اين روند تكميل زيرساخت هاي شهرستان چندين سال ديگر طول خواهد كشيد.
وي ادامه داد: با توجه به تعريف روندهاي طولاني و استعلام هاي متفاوت توسط دستگاه هاي اجرايي فرايند واگذاري زمين براي سرمايه گذاري بسيار زمان بر بوده و لازم است اختيارات بيشتري به شهرستان ها واگذار شود.
شفيعي گفت: براي تسهيل در واگذاري زمين در روستاها پيشنهاد شده است بنياد مسكن انقلاب اسلامي مجتمع كارگاهي و توليدي را اطراف روستاها تعريف كند تا مردم براي دريافت زمين با مشكلات كمتري مواجه باشند.
وي ظرفيت هاي شهرستان خوسف را منحصر بفرد دانست و افزود: با توجه به اينكه اشتغال حدود 90 درصد جمعيت شهرستان در كشاورزي و دامداري است و خشكسالي هاي 19 ساله مشكلات زيادي براي اين قشر بوجود آورده لازم است از ظرفيت هاي كشاورزاي و دامداري استفاده بيشتري كرد.
وي بازاريابي محصولات كشاورزي را يكي از عمده ترين مشكلات كشاورزان شهرستان خوسف ذكر كرد و گفت: با استفاده از ظرفيت شركت هاي دانش بنيان و صنايع تبديلي براي افزايش درآمد كشاورزان و دامداران مي توان به رفع اين مشكل كمك كرد.
فرماندار خوسف ادامه داد: در جهت تكميل توليد چند واحد فرآوري محصولات كشاورزي و ايجاد كشتارگاه صنعتي از محل اعتبارات اشتغالزايي روستايي پس از تصويب در كارگروه هاي استاني و شهرستاني به بانك هاي عامل معرفي شده اند كه متاسفانه مديران بانكي همكاري شايسته اي با سرمايه گذاران ندارند.
وي گفت: مديران بانك ها نظرات شخصي خود را برخلاف نظرات كارشناسي دستگاه هاي متولي براي تخصيص اعتبارات تسهيلات اعمال مي كنند كه اين گونه رفتارها باعث فرار سرمايه گذاران از استان مي شود.
شفيعي ادامه داد: قبل از سال 1396 تعداد سه واحد صنعتي و كارگاهي در شهرك صنعتي خوسف فعال بود و با پيگيري هاي انجام شده در سال جاري تعداد پنج واحد براي احداث كارخانه زمين دريافت زمين كرده اند و دو واحد نيز عمليات اجرايي ساخت آنها نيز شروع شده است.
وي اظهار داشت: پنج واحد با سرمايه گذاري خارجي در ناحيه صنعتي شهرك شهيد رحماني فعاليت دارند و يكي از واحدها كه بيش از 90 درصد كارهاي عمراني انجام شده است با توجه به اتفاقات ارزي با مشكلاتي براي راه اندازي آن مواجه هستند.
فرماندار خوسف گفت: عليرغم برگزاري جلسات با مديرعامل شركت ايميدرو براي تامين سنگ آهن متاسفانه اين شركت قرارداد دو ماه با سرمايه گذار منعقد مي كند كه با توجه به كوره اين شركت با شروع بكار آن امكان توقف در توليد وجود ندارد و در صورت توقف ضررهاي زيادي متوجه سرمايه گذار مي شود لذا انعقاد قراردادهاي طولاني مي تواند در راه اندازي آن تسريع نمايد.
وي ادامه داد: با راه اندازي پنج واحد صنعتي در ناحيه صنعتي شهيد رحماني براي حداقل 2 هزار نفر اشتغالزايي ايجاد خواهد شد.
وي معادن را گنج ناشناخته براي توليد ثروت در استان برشمرد و گفت: عليرغم وجود اين ثروت هاي خدادادي آنچنان كه شايسته است نتوانسته ايم از اين ظرفيت استفاده كنيم.
شفيعي بيان كرد: چهار معدن طلا در خوسف وجود دارد كه با فعال كردن اين معادن، فرآوري و بهره برداري از آنها مي توان تحول شگرفي در شهرستان خوسف بوجود آورد.
وي گفت: گردشگري يكي ديگر از ظرفيت هاي بسيار خوب شهرستان خوسف است كه مي تواند با سرمايه گذاري به مراتب كمتر اشتغالزايي خوبي در شهرستان فراهم كرد.
فرماندار خوسف با اشاره به مشكلات زيرساختي شهرستان در راه هاي روستايي، تامين آب شرب روستاها و گازرساني به روستاها گفت: عمليات اجرايي گازرساني به بخش جلگه ماژان با اعتبار 145 ميليارد ريال شروع شده است و به 38 روستاي اين بخش گازرساني خواهد شد.
وي با بيان اينكه خوسف پايين ترين سرانه ورزشي در استان خراسان جنوبي را دارد افزود: در مركز شهرستان يك زمين ورزشي استاندارد وجود ندارد.
شفيعي گفت: با هدف معرفي محصولات استراتژيك خوسف جشنواره هاي گل نرگس و عناب در اين شهرستان برگزار شده كه اين جشنواره ها نقش اساسي در معرفي اين محصولات داشته است.
وي افزود: در جهت پربار شدن اين جشنواره ها لازم است دستگاه هاي اجرايي با تشكيل كارگروه ها و كميته اي تخصصي برنامه هاي زمانبدي و علمي براي آن تعريف كنند.
تعداد بازدید: 354
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal