۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور
English
صفحه اصلی
1398/09/09 تا پايان سال ؛ 50 روستاي خوسف به شبكه گاز متصل مي‌شود
تا پايان سال ؛ 50 روستاي خوسف به شبكه گاز متصل مي‌شود

محمد شفيعي ، با بيان اينكه تا دو سال گذشته تنها به 12 روستاي شهرستان گازرساني شده بود، گفت: با اجراي طرح نهضت گازرساني و با پيگيري‌هاي انجام شده عمليات گازرساني به چهار دهستان شهرستان آغاز شده است.

وي افزود: مطالعات گازرساني به دهستان قلعه زري نيز در حال انجام است كه اميدواريم با تصويب بودجه اين طرح تمام روستاهاي شهرستان گازدار شوند.

 فرماندار خوسف گفت: عمليات گازرساني به روستاهاي آرك، بين آباد، سروباد، تجگ، حامي، خور، نوغاب، سروباد و روستاهاي در حاشيه آنها با اعتبار 72 ميليارد و 500 ميليون ريال شروع و قسمتي از روستاهاي اين طرح نيز در هفته دولت گازرساني خواهد شد.

شفيعي افزود: به روستاهاي بخش جلگه مازان نيز عمليات گازرساني با اعتبار 145 ميليارد ريال حدود يكسال شروع شده و اين روستاها نيز تا پايان سال گاز رساني خواهد شد.

وي يادآور شد: با سفر استاندار خراسان جنوبي به شهرستان مشكل گازرساني به روستاهاي كمتر از 20 خانوار كه در طرح اوليه در نظر گرفته نشده بود مطرح و با توجه به دستور استاندار اين موضوع نيز به زودي مرتفع خواهد شد.

فرماندار خوسف خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه شهرستان خوسف به عنوان پراكنده‌ترين شهرستان استان است اجراي پروژه‌هاي عمراني به دليل دور بودن از مركز شهرستان با هزينه بيشتري انجام مي‌پذيرد.

شفيعي گفت: نرخ پراكندگي جمعيت در خراسان جنوبي 5.1 نفر در هر كيلومتر مربع و اين نرخ در شهرستان خوسف 1.72 بوده و با توجه به اينكه بخش عمده‌اي از اعتبارات صرفا بر اساس نرخ جمعيت توزيع مي‌شود، اين موضوع خود بر محروميت شهرستان‌هاي همچون خوسف مي‌افزايد.

وي ادامه داد: علي‌رغم همه كمبود اعتبارات جذب سرمايه گذاري داخلي و خارجي در شهرستان بسيار چشم گير بوده و سرمايه گذاراني از كشورهاي چين و آفريقاي جنوبي در زمينه نيروگاه هاي خورشيدي و همچينين فولاد، چدن، كك و ... سرمايه گذاري‌هاي بسيار خوبي در شهرستان انجام داده‌اند.

 فرماندار خوسف يادآور شد: مشكل تامين گاز مجتمع‌هاي صنعتي شهرك شهيد رحماني شهر خوسف كه توسط سرمايه‌گذران خارجي چهار كارخانه در حال احداث است، نيز با مشكلاتي مواجه بود كه با تخصيص اعتبار لازم از سوي استانداري و سازمان مديريت و برنامه ريزي اميدواريم تا دهه مبارك فجر اين مشكل مرتفع شده تا هر چه سريعتر شاهد راه‌اندازي واحدهاي صنعتي اين شهرك باشيم.

تعداد بازدید: 376
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal