۱۴۰۱ يکشنبه ۱۲ تير
English
صفحه اصلی
1400/03/18 تهیه طرحی ویژه برای سنگ های قیمتی و صنایع دستی خوسف
تهیه طرحی ویژه برای سنگ های قیمتی و صنایع دستی خوسف
استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: طرح ویژه ای برای سنگ های قیمتی و صنایع دستی خوسف تهیه شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ ملانوری با بیان این مطلب در جلسه شورای اداری شهرستان خوسف خاطرنشان کرد: این طرح ویژه باید با همکاری معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و ادارات کل صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و دیگر حوزه های مرتبط تدوین شود.
وی متذکر شد: تنوع سنگ های قیمتی بی نظیر شهرستان که مورد توجه سرمایه گذاران زیادی قرار گرفته را نباید نادیده گرفت.
استاندار ، از خوسف به عنوان شهرستانی پر از ثروت نام برد و گفت: این شهرستان به واسطه حضور بزرگانی همچون خاندان عبادی، ابن حسام خوسفی، دکتر شکوهی، خانواده راشد محصل و ... مهد علما می باشد.
ملانوری با اشاره به تنوع ذخایر معدنی طلا، مس، آهن، سنگ لاشه و... تصریح نمود: تنوع، تعدد و حجم ذخایر و کانی های معدنی، این شهرستان را به قطب معدنی بزرگ استان و کشور تبدیل کرده است.
وی به دو محصول کشاورزی عمده عناب و گل نرگس این شهرستان اشاره کرد و آرامگاه ها، جاذبه های تاریخی و گردشگری، کویر، پرورش شتر را از مهمترین پتانسیل های این منطقه برشمرد.
به گفته وی؛ شهرستانی با این همه ظرفیت و مزایای منحصربه فرد نباید در زمینه تأمین زیرساخت ها با مشکل مواجه باشد.
استاندار متذکر شد: با توجه به اهمیت موضوع، در ستاد توسعه خاوران در راستای بهره برداری از ذخایر شهرستانف اقدامات خوبی صورت گرفته، از آن جمله بحث نعدن مس قلعه زری است که فعال تر کردن آن به توسعه استان و کشور، کمک شایان توجهی خواهد کرد.
ملانوری تأکید نمود: ارائه طرح هایی برای سرمایه گذاری در منطقه و اجرای کارهای بنیادی و پایه ای، از انتظارات ما از مجموعه مدیران شهرستان می باشد.
وی ادامه داد: با توجه به تأکیدی که در شوراهای اداری و برنامه ریزی استان شده، فرمانداران می بایست برای سال 1400 برنامه عملیاتی داشته باشند و برای تدوین این برنامه از برش های شهرستانی اقدامات دستگاه ها استفاده نمایند.
به گفته وی؛این برنامه، تکلیف ما را برای انجام کار در هر منطقه در سال 1400 روشن می کند و تا پایان سال معیار عملکرد ما خواهد بود.
شایان ذکر است: بر اساس مصوبات این جلسه؛ ساعت کاری ادارات و دستگاه های اجرایی استان از ابتدای هفته آینده، به 6 و 30 دقیقه صبح تا 13 بعدازظهر تغییر می کند.
تعداد بازدید: 941
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal