۱۴۰۱ يکشنبه ۱۲ تير
English
صفحه اصلی
1401/02/28 203 پنل خورشیدی در مناطق عشایری شهرستان توزیع میشود.
203 پنل خورشیدی در مناطق عشایری شهرستان توزیع میشود.


محمد علی ایمانی سرپرست فرمانداری خوسف در بازدید از مناطق عشایری شهرستان گفت: سال گذشته بیش از 109 پنل خورشیدی در شهرستان توزیع شده است و تعداد 94 پنل نیز باقیمانده است که امیدواریم به زودی به این شهرستان تخصیص یابد.
وی با اشاره به اینکه بیش از 15 درصد جمعیت شهرستان در مناطق عشایری ساکن هستند پیگیری مشکلات آنها یکی از اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی می‌باشد.

ایمانی ادامه داد: با نصب توربین‌های بادی در مناطق عشایری می‌توانیم در راستای تامین آب برای دام عشایر اقدام خوبی انجام دهیم که افزایش این توربین‌ها در دستور کار می‌باشد.

سرپرست فرمانداری خوسف ادامه داد: شهرستان خوسف با داشتن بیش از 10 هزار نفر شتر به عنوان یکی از مراکز عمده پرورش شتر در استان است که  در راستای فرآوری محصولات تولیدی این دامداران نیازمند ایجاد کارخانه‌های وابسته می‌باشد.

وی ادامه داد: این شهرستان با داشتن بیش از یک هزار و 500  کیلومتر راه عشایری و ایجاد سازه‌های آبخیزداری در مناطق عشایری برای تامین آب برای دام عشایر  نیازمند دستگاه‌های عمرانی همچون گریدر و لودر می‌باشد.

ایمانی ادامه داد: با توجه به پراکندگی و کویری بودن شهرستان خوسف عشایر نقش ویژه ای در تامین امنیت گگ دولتی به صورت جدی بایستی پیگیری شود.

سرپرست فرمانداری خوسف اظهار داشت: زنان روستایی و عشایری در راستای توسعه کارهای اشتغالزایی نیازمند پرداخت تسهیلات  می‌باشند که امیدواریم با مساعدت معاون محترم استاندار این موضوع نیز به نتیجه مطلوبی برسد.

شهرستان خوسف در فاصله 36 کیلومتری بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی واقع شده و بیش از 125 محله عشایری دارد.
تعداد بازدید: 238
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal