۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۳ مرداد
English
صفحه اصلی
1396/12/01 روند صدور مجوزها بسيار طولاني است
روند صدور مجوزها بسيار طولاني است
محمد شفيعي روز يكشنبه در نشست ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي شهرستان خوسف كه به رياست استاندار خراسان جنوبي در اين شهرستان برگزار شد افزود: خوسف سومين شهرستان استان خراسان جنوبي از نظر وسعت است و اين پراكندگي و وسعت، خدمات رساني را بخصوص براي روستاهاي دورافتاده با مشكل مواجه كرده است.
وي اقدامات دولت تدبير و اميد در شهرستان خوسف را چشمگير دانست و گفت: از زمان تشكيل شهرستان خوسف تاكنون 33 اداره در شهرستان تشكيل شده است كه بسياري از اين ادارات فاقد چارت اداري و اختيارات لازم هستند.
فرماندار خوسف از انجام مطالعات گازرساني به روستاهاي بخش جلگه ماژان خبر داد و افزود: با توجه به پيش نويس بند الحاقي به تبصره يك لايحه بودجه 1397 كل كشور در مجلس شوراي اسلامي در خصوص گازرساني به شهرها و روستاهاي استان خراسان جنوبي عمليات اجرايي گازرساني به اين روستاهاي اين بخش نيز در سال آتي انجام شود.
وي با بيان اينكه حدود 40 درصد آب شرب شهرستان خوسف در خطوط انتقال و توزيع هدر مي رود گفت: با توجه به كمبودهاي اعتباري از ظرفيت دهياري ها و شوراهاي اسلامي براي تسريع در آبرساني به روستاها و كاهش هدررفت آب استفاده شده است.
شفيعي ادامه داد: پنج مركز خدمات جامع سلامت و سه اورژانس در شهرستان خوسف فعاليت مي كنند كه كماكان در مركز شهرستان و بعضي از روستاهاي مشكلات بهداشتي و درماني وجود دارد.
وي گفت: از نظر برق رساني به روستاها وضعيت شهرستان مطلوب است و به همه روستاها بالاي 10 خانوار برقرساني شده است.
وي با بيان اينكه 70 درصد جمعيت شهرستان خوسف در بخش كشاورزي و دامداري فعاليت مي كنند افزود: طي سالجاري در راستاي معرفي ظرفيت هايي بخش كشاورزي و دامداري براي افزايش درآمد اين قشر اقدامات بسيار خوبي انجام شده است.
شفيعي با بيان اينكه در 2 سال متوالي جشنواره شهرستاني و استاني گل نرگس در شهرستان خوسف برگزار شده است ادامه داد: پنج تفاهم نامه همكاري در حاشيه جشنواره استاني گل نرگس منعقد شده كه ثمرات خوبي براي نرگس كاران شهرستان فراهم شده است.
وي از اعطاي اعتبار به مبلغ هفت ميليارد و 50 ميليون ريال از طرف سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور براي شهرداري خوسف خبر داد و گفت: شهرداري خوسف نيز به صورت تخصصي و به صورت جامع در بحث فرآوري و كاشت نرگس ورود پيدا خواهد كرد.
فرماندار خوسف با بيان اينكه 2 نفر در سامانه كارا براي دريافت تسهيلات اشتغالزايي در زمينه اسانس گيري گل نرگس ثبت نام كرده اند ابراز اميدواري كرد: اين 2 طرح نيز به مرحله اجرا برسد.
وي گفت: با توجه به خشكسالي هاي 19 ساله در استان خراسان جنوبي و لزوم كشت محصولات جايگزين در روستاها لازم است مزارع الگويي كشت محصولات نيز در روستاها ايجاد شود.
شفيعي با بيان اينكه 33 واحد گلخانه فعال در مجتمع گلخانه اي محمديه فعاليت مي كند افزود: تامين زيرساخت ها از جمله آب لازم براي تمامي گلخانه ها از دغدغه هاي اصلي در مجتمع مي باشد.
وي با بيان اينكه در استان خراسان جنوبي كشتارگاه تخصصي شترمرغ وجود ندارد گفت: با توجه به پيگيري هاي انجام شده اولين كشتارگاه تخصصي در شهرستان خوسف ايجاد خواهد شد.
شفيعي با بيان اينكه 105 طرح در كميته فني گارگروه اشتغال در شهرستان تصويب و به مركز استان ارسال شده است افزود: همه زمينه ها براي استفاده از تسهيلات روستايي در شهرستان فراهم شده است.
وي با بيان اينكه 68 پروژه نيمه تمام در شهرستان خوسف وجود دارد گفت: بيمارستان، مركز ‌آمفي تئاتر و استخر سرپوشيده از مهم ترين پروژه هاي نيمه تمام خوسف است.
تعداد بازدید: 127
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal