۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ خرداد
English
صفحه اصلی
1397/07/29 تجهيزات معدن قلعه زري خوسف نياز به نوسازي دارد
تجهيزات معدن قلعه زري خوسف نياز به نوسازي دارد
گزارش روابط عمومي فرمانداري خوسف محمد شفيعي عصر دوشنبه در دهگردشي از روستاي معدن قلعه زري خوسف از كشف پهنه جديدي از مواد معدني در اين معدن خبر داد و افزود: با شناسايي اين پهنه از معدن قلعه زري شاهد افزايش درآمد آن خواهيم بود.
وي اظهار داشت: سهامداران اين معدن بايد در زمينه بهسازي صنايع و تجهيزات آن اقدامات عاجلي انجام دهند.
فرماندار خوسف با بيان اينكه در شهرستان خوسف به 63 روستا از 194 روستا و آبادي داراي سكنه با تانكر آبرساني مي شود گفت: معدن قلعه زري با داشتن بيشترين جمعيت روستايي در شهرستان خوسف در بحث تامين آب با مشكلاتي مواجه است.
وي ادامه داد: در 2 سال متوالي براي رفع مشكلات آبرساني اين روستا اعتبار در نظر گرفته شده است كه متاسفانه به دليل تخصيص كم اين اعتبار نتوانستيم اين مشكل را به صورت اساسي رفع كنيم.
شفيعي با اشاره به اينكه عمليات اجرايي گاز رساني بخش جلگه ماژان شهرستان بعد از 15 سال از گاز رساني به خراسان جنوبي شروع شده است گفت: از تعداد سه دهستان اين بخش در فاز اول به 2 دهستان گاز رساني خواهد شد.
فرماندار خوسف اظهار داشت: با توجه به هماهنگي هاي انجام شده با بنياد مسكن انقلاب اسلامي و منابع طبيعي مهلت 2 ماه براي واگذاري زمين به جوانان در روستاها در نظر گرفته شده است و واگذاري زمين بيش از اين مدت قابل قبول نيست.
شفيعي با اشاره به پراكندگي هاي اين شهرستان افزود: خوسف به دليل تراكم كم جمعيتي و از طرفي سهم كم اعتبارات استاني براي تامين زيرساخت ها با مشكلات زيادي مواجه است.
شفيعي يادآور شد: دورترين روستاي خوسف به مركز شهرستان حدود 150 كيلومتر فاصله دارد و اين فاصله زياد ارائه خدمات را با هزينه هاي سنگين تري به انجام مي رساند.
بازديد از روستاهاي معدن قلعه زري، بيشه، بصيران و علي آباد زارعين از ديگر برنامه هاي دهگردشي نماينده مردم شهرستان هاي بيرجند خوسف درميان در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار خوسف و جمعي ديگر از مسئولان در اين بازديد بود.
تعداد بازدید: 45
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal