۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير
English
صفحه اصلی
1397/10/27 63 رشته قنات در شهرستان خوسف احيا شد
63 رشته قنات در شهرستان خوسف احيا شد

محمد شفيعي در دهگردشي روستاي معصوم آباد خوسف اظهار داشت: امسال 660 ميليون ريال به حساب دهياري روستاي معصوم‌آباد واريز شده است.

وي در زمينه پروژه‌هاي آبخيزداري شهرستان گفت: از ابتداي سالجاري 63 رشته قنات احيا و 150 پشته و بند خاكي احداث شده و برنامه‌ريزي لازم براي كاشت نهال و بذرپاشي در 3 هزار هكتار از اراضي بياباني شهرستان انجام شده است.

فرماندار شهرستان خوسف گفت: در بحث گردشگري نيز در شهرستان اقدامات خوبي شروع شده و اميدواريم اين پروژه‌ها قبل از عيد نوروز به بهره‌برداري برسد.

شفيعي اظهار داشت: امسال در در كارگروه هاي استاني ميزان 80 ميليارد تومان تسهيلات اشتغالزايي مصوب شده كه از اين ميزان 15 ميليارد تومان پرداخت شده است.

وي بيان كرد: بعد از 15 سال گاز رساني به خراسان جنوبي در سال جاري عمليات گازرساني به 50 روستاي شهرستان آغاز  شده است.

فرماندار خوسف اظهار اميدواري كرد: تنها دهستان خوسف كه گازكشي نشده يا در حال گاز رساني نيست در سال آينده آغاز شود.  
نماينده مردم در شهرستان هاي بيرجند، خوسف و درميان در مجلس شوراي اسلامي، صنايع دستي را يكي ديگر از ظرفيت هاي اشتغالزايي در شهرستان دانست و گفت: شركت تعاوني روستاي خراشاد مي تواند الگويي براي زنان روستاي نصرآباد باشد. 
رئيس بنياد مسكن انقلاب اسلامي خوسف اظهار داشت: امسال براي طرح هادي روستا 500 ميليون ريال اعتبار در نظر گرفته شده كه پس از تخصيص اعتبار اين پروژه اجرا مي‌شود. 

نماينده مردم در شهرستان هاي بيرجند، خوسف و درميان در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين بازديد اظهار كرد: از محل صندوق توسعه ملي ميزان 200 ميليون دلار براي اجراي عمليات آبخيزداري در كشور اختصاص داده شده است.

حجت الاسلام و المسلمين سيد محمد باقر عبادي ادامه داد: از محل اين اعتبارات دو پروژه در شهرستان خوسف شروع شده و به زودي به بهره برداري خواهد رسيد.

وي گردشگري را يكي از ظرفيت هم اشتغالزايي دانست و افزود: بايد از ظرفيت مزار ابوالقاسم(ع) نصرآباد بيشتر استفاده شود.

رئيس بنياد مسكن انقلاب اسلامي خوسف نيز در اين بازديد اظهار داشت: طرح هادي اين روستا در سال 1384 تهيه و در همين سال اجرا شده است و ميزان ده هزار مترمربع در سال‌هاي 94 و 96 در روستاي معصوم آباد انجام شده است.

 نوفرستي افزود: 104 قطعه زمين براي احداث واحدهاي مسكوني به جوانان روستا در شهرك جديد واگذار شده است.

وي ادامه داد: متاسفانه در بعضي از روستاها زمين‌هاي واگذار شده خريد و فروش شده يا از انجام احداث واحدهاي مسكوني خودداري مي‌كنند.

حسن رضوي، مدير جهاد كشاورزي خوسف نيز در اين دهگردشي با بيان اينكه بعد از برگزاري جشنواره عناب در روستاي سيوجان اقدامات بسيار خوبي انجام شده است، اظهار كرد: سه كارخانه فرآوري محصولات كشاورزي در روستاهاي اصغريه، كلاته ملك و شهر خوسف در حال احداث هستند و تسهيلات مربوطه را دريافت كرده‌اند.

وي با اشاره به بازديد وزير جهاد كشاورزي از روستاهاي شهرستان، افزود: تا پايان بهمن ماه مجوز آيسك براي احداث انبار ذخيره عناب اخذ خواهد شد.

رضوي خاطرنشان كرد: در سال‌هاي 95 و 96 بيش از يكصد ميليارد ريال جهت روش‌هاي نوين آبياري در روستاهاي شهرستان هزينه شده است.

 اين گزارش حاكي است بازديد از روستاهاي امين آباد ، كلاته ملك ، معصوم آباد كوشه سفلي و نصرآباد از ديگر برنامه دهگردشي روز سه شنبه فرماندار شهرستان ، نماينده مردم شريف شهرستان هاي بيرجند ، خوسف و درميان در مجلس شوراي اسلامي در شهرستان خوسف بود
 
تعداد بازدید: 185
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal