۱۴۰۰ سه شنبه ۳۱ فروردين
English
صفحه اصلی
1399/11/13 4 هزار و 236 نفر در شهرستان خوسف از گاز طبیعی برخوردار شدند
4 هزار و 236 نفر در شهرستان خوسف از گاز طبیعی برخوردار شدند
محمدعلی آخوندی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اعتبار هزینه شده برای گازرسانی به 39 روستا را 372 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: عملیات اجرایی گازرسانی به 22 روستا نیز در دهه فجر آغاز می‌شود.
وی بیان کرد: گاز یکی از زیرساخت‌های اساسی است که ضمن ایجاد زمینه مهاجرت معکوس به روستاها می‌تواند در افزایش سرمایه‌گذاری‌ها نیز موثر باشد.
فرماندار خوسف اظهار داشت: گازرسانی به 50 واحد صنعتی و تولیدی، طرح مسکن محرومین و طرح مسکن ملی نیز با اعتبار 49 میلیارد و 150 میلیون ریال از دیگر پروژه‌هایی است که در شهرستان افتتاح خواهد شد.
وی مجموع پروژه‌های دهه فجر شهرستان خوسف را 177 مورد عنوان کرد و گفت: از این تعداد 154 پروژه قابل افتتاح است و عملیات اجرایی 23 پروژه نیز آغاز می‌شود.
آخوندی یادآور شد: مجموع اعتبار هزینه شده برای پروژه‌های قابل افتتاح شهرستان 687 میلیارد و 825 میلیون ریال است و برای پروژه‌های کلنگ‌زنی نیز 184 میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار پیش بینی شده است.
وی افزود: از این مبلغ 33 میلیارد و 536 میلیون ریال اعتبار ملی، 17 میلیارد و 680 میلیون ریال اعتبار استانی و 443 میلیارد و 627 میلیون ریال اعتبار داخلی بوده است.
فرماندار خوسف سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را 185 میلیارد و 308 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: تأمین اعتبار پروژه‌های قابل افتتاح شهرستان خوسف از محل 2 درصد نفت سهمیه استان و ماده 10 و 12 بحران صفر بوده است.
وی بیان کرد: همزمان با دهه فجر زمین چمن مصنوعی روستای ماژان با هزینه‌کرد 2 میلیارد و 930 میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد.
آخوندی افتتاح اقامتگاه بوم‌گردی شهدادی، افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار سرچاه عماری و افتتاح ساختمان بخشداری ماژان را از دیگر پروژه‌های شاخص قابل افتتاح در دهه فجر عنوان کرد.
وی اظهار داشت: اجرای شبکه آبرسانی کم فشار به مزارع کشاورزی در چهار روستا با اعتبار 9 میلیارد و 859 میلیون ریال، اجرای شبکه آبیاری تحت فشار با اعتبار 18 میلیارد و 924 میلیون ریال و احیا و مرمت 2 رشته قنات با اعتبار 2 میلیارد و 798میلیون ریال از جمله پروژه‌های قابل افتتاح در حوزه کشاوری است.
فرماندار خوسف با اشاره به اینکه افتتاح پروژه تولید قطعات بتنی با اعتبار 120 میلیارد ریال، افتتاح 2 اقامتگاه بوم‌گردی در شهر خوسف و روستای کوشه سفلی با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون ریال از دیگر پروژه‌های شهرستان در دهه مبارک فجر است.
وی اظهار داشت: پروژه‌های بزرگی نیز در دست اقدام است که تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد که از مهمترین آنها می‌توان به فاز اول کارخانه فرآوری معدن طلای کودکان با 296 میلیارد ریال و اشتغالزایی 150 نفر، کشتارگاه صنعتی خوسف با اعتبار 400 میلیارد ریال، گازرسانی به شهرک شهید رحمانی و ایمن‌سازی ورودی شهر تازه تاسیس ماژان با اعتبار حدود 50 میلیارد ریال اشاره کرد.
آخوندی عنوان کرد: خوسف با داشتن ظرفیت‌‍‌ها و قابلیت‌های بسیار زیادی که در حوزه‌های مختلف از صنایع دستی، کشاورزی، معادن، گردشگری، صنعت و سایر دارد در آینده نزدیک به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی استان خراسان جنوبی مطرح می‌شود.
فرماندار خوسف گفت: میزان سرمایه‌گذاری‌های خارجی در شهرستان قابل توجه بوده است که نیروگاه خورشیدی، کارخانه چدن و فولاد به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای سرمایه‌گذاری در استان خراسان جنوبی است.
وی افزود: با همکاری و تعامل بسیار خوبی که بین دستگاه‌های اجرایی در شهرستان و استان با هدایت استاندار وجود دارد و در سالی که توسط مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید نامگذاری شده است از همه امکانات موجود برای حمایت از سرمایه‌گذاری‌ها در بخش مختلف شهرستان حمایت می‌کنیم.
تعداد بازدید: 246
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal