۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ آبان
English
صفحه اصلی
1399/05/28 برگزاری مراسم محرم با حفظ سلامتی مردم
برگزاری مراسم محرم با حفظ سلامتی مردم
محمد شفیعی در ستاد محرم شهرستان خوسف گفت: طبق نظر مقام معظم رهبری مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا در خصوص برگزاری مراسم محرم فصل الخطاب است.

وی افزود: باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامت مردم محرم امسال پرشورتر از هر سال دیگری برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه پروتکل‌های بهداشتی بر اساس وضعیت هر شهرستان تنظیم شده است، اظهارکرد: در مقابل سلامت آحاد مردم همه ما مسئول هستیم و لازم است از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.

فرماندار خوسف ادامه داد: نرم جمعیت شهرستان سالمند است و با توجه به اینکه ویروس کرونا بر جمعیت سالمند تاثیر بیشتری دارد رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های ما در مراسم محرم ورود افراد غیر بومی از سایر استان‌ها و شهرستان به خوسف که این می‌تواند در راستای افزایش بیماران کرونا تاثیر بسزایی داشته باشد.

شفیعی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط شهرستان در وضعیت پایداری است و حفظ این شرایط در راستای کنترل بیماری کرونا با اهمیت است.

فرماندار خوسف ادامه داد: بر اساس مصوبات ستاد بیماری کرونا نظارت بر هیات مذهبی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر عهده بسیج و شبکه بهداشت است.

شفیعی ادامه داد: تک تک افراد شرکت کننده در این مراسم مسئول هستند و اگر کوتاهی صورت پذیرد باید به متولیان تذکر دهند.

وی گفت: با توجه به پروتکل‌ها ابلاغی استفاده از ماسک در تمام زمان برگزاری مراسم و رعایت فاصله‌اجتماعی در تمامی هیات‌های مذهبی الزامی است.

شفیعی وظیفه برگزارکنندگان هیات‌های امنای مذهبی را خطیر عنوان کرد و ادامه داد: دشمنان سعی در مقابل هم قرار دادن علم و مذهب دارند و قطعا مردم ما شور و شعور حسینی خود را به نمایش خواهند گذاشت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی یکی از پرشورترین مراسم را خواهند داشت.

شفیعی خاطرنشان کرد: شورای فرهنگی در تمامی روستاها شامل دهیار، اعضای شورا، نمایندگان پایگاه بسیج، خانه بهداشت و روحانی مساجد در همه روستا تشکیل شده‌اند و باید با رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی و با هماهنگی در قالب صورت‌جلسه‌ای کار بین اعضای شورای فرهنگی تقسیم شود.

فرماندار خوسف گفت: همه مردم ما حسینی هستند و از کودکی پای بیرق امام حسین(ع) بزرگ شده‌اند و بار دیگر در محرم امسال را متناسب با شرایط بیماری کرونا برگزار خواهند کرد.

شفیعی اظهارکرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا برگزاری مراسم متفاوت از هر سال خواهد بود مراسم محرم در فضاهای باز و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.
تعداد بازدید: 505
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal