۱۴۰۰ دوشنبه ۲۶ مهر
English
صفحه اصلی
1400/05/13 اعتبارات منابع طبیعی شهرستان خوسف 30 درصد افزایش یافت
اعتبارات منابع طبیعی شهرستان خوسف 30 درصد افزایش یافت
محمدعلی آخوندی روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوسف گفت: اعتبارات سال گذشته حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری فقط 30 درصد تخصیص پیدا کرد و نسبت به میانگین اعتبارات تخصیصی که 52 درصد بوده، کمتر است.

وی اظهار داشت: با افزایش اعتبارات اداره منابع طبیعی و استفاده از اعتبارات ملی امیدواریم طی سال جاری اقدامات ارزشمندی صورت گیرد.

فرماندار خوسف با اشاره به وجود 170 هزار راس دام سبک و سنگین در این شهرستان گفت: در راستای تامین علوفه دام در بلندمدت و جلوگیری از پیشروی کویر و تثبیت خاک، اجرای عملیات آبخیزداری از اهمیت ویژه برخوردار است.

وی افزود: اجرای طرح‌های مطالعاتی در راستای اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری بسیار مهم است و اجرای هر پروژه بدون مطالعات زیست‌محیطی آن امکان‌پذیر نیست.

آخوندی با اشاره به شرایط خاص استان و شهرستان خوسف و متفاوت بودن شرایط آن با سایر استان‌ها اظهار داشت: با توجه به وظایف ذاتی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در راستای اجرای قانون رضایت مردم در راستای اجرای قوانین باید مد نظر قرار بگیرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی هم گفت: برخی فرصت‌های خاص وجود دارد که در اختیار همه قرار نمی‌گیرد و مسوولان از این فرصت‌ها برای خدمت به مردم استفاده کنند.

علیرضا نصرآبادی افزود: دستگاه منابع طبیعی یک دستگاه حاکمیتی با پشتوانه قوانین و مقررات سازمان است که باید در اجرای این قوانین حساسیت‌های خاصی  وجود داشته باشند.

رییس سابق اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوسف نیز گفت: نگرش مردم و تفکر مردم نسبت به منابع طبیعی طی سال‌های اخیر تغییر کرده و دید توقیف زمین‌ها و جریمه توسط مردم به این دستگاه وجود ندارد که نمونه بارز آن مشارکت مردم و اهالی روستاها برای اجرای پروژه‌های آبخیزداری بوده است.

مهدی کرباسچی اظهار داشت: با مشارکت مردم هشت هزار هکتار عملیات هلالی آبگیر در شهرستان خوسف انجام شده که این میزان عملیات آبخیزداری در استان بی‌سابقه است.

وی گفت: اجرای مطالعات آبخیزداری در هشت حوضه انجام شده است و اجرای پروژه‌های آبخیزداری با اعتبارات ملی و صندوق توسعه ملی در این اراضی انجام خواهد شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوسف افزود: بزرگترین سازه آبخیزداری در شرق کشور در شهرستان خوسف اجرا شده که توانسته است در راستای تغذیه سفره زیرزمینی در منطقه آرک و بین‌آباد نقش مهمی داشته باشد.

وی گفت: ایجاد 150 بند و پشته خاکی در راستای تغذیه سفره‌های زیرزمینی و تامین علوفه دام نقش مهمی داشته که طی چند سال اخیر اجرا شده است.

در این نشست از خدمات چهار ساله مهدی کرباسچی رییس سابق اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوسف تقدیر و رضا سبزی به این سمت منصوب شد.
تعداد بازدید: 443
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal