۱۴۰۲ يکشنبه ۲۱ خرداد
English
صفحه اصلی
پيام فرماندار
خوسف یکی از کهن‌ترین شهرهای جنوب خراسان محسوب شده که در کتاب نزهه‌القلوب حمدالله مستوفی از آن به عنوان معظمات بلاد قهستان یاد شده‌است.
وجود بافت قدیمی با آثار تاریخی از ویژگی‌های شاخص این شهر محسوب می‌شود. این بافت که به لحاظ موقعیت طبیعی و واقع شدن بر روی هسته مقاوم، از زمین لرزه در امان مانده و یکی از سالم‌ترین بافت‌های تاریخی در منطقه به شمار می‌رود.
در رابطه با آثار تاریخی و توریستی این شهر شاعر پرور می‌توان به مسجد جامع خوسف، آرامگاه ابن حسام خوسفی، قلعه خوسف،آبگرم لوت،بقاع متبرکه سطان ابوالقاسم نصرآباد و امامزاده شاه سلیمان علی، خانه‌های علوی و مالکی و مدرسه ابن حسام اشاره نمود.ازتاریخ برجسته این دیار که بگذریم،پرورش افرادی چون ابن حسام خوسفی شاعر پرآوازه قرن نهم هجری،حضرت آیت الله سیدمهدی عبادی امام جمعه فقید مشهد مقدس و پرفسور غلامحسین شکوهی پدر علم تعلیم و تربیت ایران و اولین وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران در این سرزمین نشان از جایگاه علمی و فرهنگی این سرزمین دارد.
گل های نرگس معطر و زیبای این شهرستان چنان پیوند استواری با زندگی مردمان این دیار یافته است که خوسفیان بی گل نرگس و گل های نرگس بدون مردمان خوسف قابل تصور نیست.
اینجانب باشناخت از پتانسیل های کشاورزی،صنعتی،معدنی و گردشگری شهرستان معتقدم با عنایت حق تعالی و نگاه ویژه دولت تدبیر و امید ، شهرستان خوسف به سمت پیشرفت و توسعه و آبادانی شتابان گام برمی دارد و این نوید روزهای خوب و خوش برای مردم این شهرستان است. 
فرماندار شهرستان خوسف
تاریخ به روز رسانی: 1395/09/28
تعداد بازدید: 7492
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal