۱۴۰۰ سه شنبه ۳۱ فروردين
English
صفحه اصلی
1399/11/26 6 پروژه آبخیزداری با اعتبارات صندوق توسعه ملی در خوسف اجرا شد
6 پروژه آبخیزداری با اعتبارات صندوق توسعه ملی در خوسف اجرا شد
محمدعلی آخوندی روز شنبه در حاشیه افتتاح سازه آبخیزداری گابیون بندی در منطقه هردنگ بخش جلگه ماژان  گفت: با موافقت رهبر معظم انقلاب درخصوص تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی برای اجرای پروژه‌های آبخیزداری، جهشی در اجرای پروژه‌ها شکل گرفته و برکات بسیار خوبی برای روستاها داشته است.
وی بیان کرد: همچنین پنج پروژه بیابان‌زدایی با اعتبار 42 میلیارد و 26 میلیون ریال، پروژه جنگل‌کاری در 49 هکتار با اعتبار یک میلیارد و 970 میلیون ریال و عملیات مرتع در 150 هکتار با اعتبار یک میلیارد و 60 میلیون ریال در دست اجرا است.
فرماندار خوسف گفت: پروژه گابیون بندی در منطقه هردنگ به نمایندگی از 2 پروژه آبخیزداری با اعتبار سه میلیارد و 740 میلیون ریال در هفتمین روز دهه فجر به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: بیش از 70 درصد جمعیت شهرستان خوسف در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند و تثبیت جمعیت، توانمندسازی جوامع محلی، ایجاد درآمد پایدار و افزایش تولیدات کشاورزی در اولویت است که لازمه این کار با توجه به شرایط آب و هوایی ایجاد عملیات آبخیزداری برای استفاده بهینه از منابع آبی است.
آخوندی گفت: در راستای استفاده بهینه از آب کشاورزی یکی از اقدامات بسیار مهم اجرای طرح نهضت گلخانه‌ای بوده که در شهرستان خوسف نیز این پروژه عملکرد بسیار خوبی داشته است.
وی اظهار داشت: با توجه به اجرای طرح نهضت گلخانه‌ای در استان، احداث گلخانه در فاز دوم مجتمع گلخانه محمدیه، مجتمع گلخانه‌ای شهر ماژان و مجتمع گلخانه‌ای در منطقه آرک و بین آباد در دستور کار است.
وی افزود: 483 رشته قنات در شهرستان خوسف وجود دارد که تاکنون فقط 57 رشته احیا و مرمت شده است و مابقی قنوات نیاز به اعتبارات خاص دارد که امیدواریم از سوی جهاد کشاورزی توجه ویژه‌ای به این بخش شود.
فرماندار خوسف گفت: از ابتدای سال جاری عملیات احیا و مرمت تعداد 29 رشته قنات با اعتباری بالغ بر 32 میلیارد و 394 میلیون ریال در دست اجرا است.
وی ادامه داد: قنات روستای رومنجان با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون ریال به بهره‌برداری رسیده که حجم اجرای این پروژه 420 متر است و تعداد 35 خانوار از مزایای اجرای طرح منتفع شده‌اند.
آخوندی گفت: ساختمان دهیاری روستای چهکندک به نمایندگی از 2 پروژه دهیاری‌ها در بخش جلگه ماژان با اعتبار یک میلیارد و 150 میلیون ریال و گلزار شهدا در روستاهای کاریزنو و فریز با اعتبار 850 میلیون ریال از دیگر پروژه‌های افتتاحی امروز بود.
وی با بیان اینکه دهه فجر زمانی مناسب برای نشان دادن دستاوردهای انقلاب اسلامی است گفت: مشارکت و همکاری آحاد مردم و دستگاه‌های اجرایی می‌تواند منجر به اجرای بهتر و با هزینه کمتر پروژه‌ها شود.
تعداد بازدید: 309
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal